slide3

O nás

Vranovské chodúľove divadloV podstate sme veľké bábkové divadlo. Hráme na chodúľoch, používame veľkorozmerné masky a orientujeme sa na detského diváka. Inšpirovali sme sa čínskym a japonským divadlom, ktoré používa masky a európskymi pouličnými divadlami hrajúcimi na chodúľoch. Herci s maskami dosahujú výšku 4.5 m, čím sa stávajú neočakávaným zážitkom aj pre náhodných okoloidúcich. Predtým, ako sa postavia na chodúle musia zvládnuť akrobatickú prípravu, ktorá trvá aj rok. Ide o autorské divadlo, kde z domácej dielne pochádza takmer všetko. Texty, kostýmy a masky, výroba chodúľ na mieru až po samotnú realizáciu samotného predstavenia. Chodúle sú prispôsobené na hranie aj na snehu resp. ľade vďaka špeciálnej úprave.

 

V našich hrách nechávame priestor aj pre divákov. Ich zapojením do hry im umožňujeme podieľať sa na priebehu deja. Improvizácia v tom najlepšom slova zmysle je pre nás inšpiratívna. Keďže naše predstavenia sa odohrávajú na chodúľoch v dostatočnej výške, nepotrebujeme pódium.

 

Divadlo si hľadá svojich divákov najmä v slovenských a českých mestách no vystupujeme i v zahraničí na medzinárodných festivaloch.

 

NAŠI ČLENOVIA

 

Miro Mihaľ
  • text, dramaturgia, réžia, herec

Jozef Mihaľ

  • návrhy a realizácia masiek, chodúľ a kostýmov

Mirka Mihaľová

  • realizácia kostýmov a technická spolupráca
Jožko Jenčo
  • text, herec

Matej Mihaľ

  • herec

Mirko Mihaľ

  • herec

 

PELE MELE

 

Kde:  všade

nám deti  chytajú hercov za nohy, ani by nám nevadilo keby ich radšej chytali za rohy, ale tam zatiaľ nedočiahnu...

 

Kde:  v Rožňove pod Radhoštem

nám od pekelného ohňa horel čertisko Huncútisko (nechtiac ale ozaj), všetci sa smiali, len my sme ozlomkrky s čertom utekali - k hasičom.

 

Kde:  v Žiari nad Hronom

nám ukradli v priebehu predstavenia masku bosorky Gity. Bolo to asi preto, že niektorej z vážených mestských dám sa zapáčil jej rozprávkový mejkap.